Crowe Horwath usprawnia outsourcing usług księgowych dzięki IFS Applications

ifsFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Crowe Horwath, specjalizująca się w outsourcingu usług księgowych, wdrożyła system IFS Applications™ w celu usprawnienia obsługi klientów o zróżnicowanym profilu działalności.

Crowe Horwath posiada cztery biura na terenie Polski (w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie), dwa w Czechach (w Pradze i Brnie) i jedno na Słowacji (w Bratysławie). Firma jest członkiem międzynarodowej sieci Crowe Horwath International, skupiającej niezależne firmy świadczące usługi z zakresu rachunkowości, audytu oraz doradztwa podatkowego i biznesowego. Crowe Horwath obsługuje ponad 700 przedsiębiorstw.

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications firma Crowe Horwath przez 10 lat korzystała z systemu ERP innego dostawcy. W związku z tym, że dotychczas używany system nie był na tyle elastyczny, by spełniać zmieniające się potrzeby firmy Crowe Horwath, podjęto decyzję o rozpoczęciu poszukiwania bardziej nowoczesnego i przyszłościowego rozwiązania ERP.
Poszukiwaliśmy systemu elastycznego, który zapewniłby możliwość świadczenia outsourcingu usług księgowych dla klientów o różnym profilu działalności i różnych potrzebach. Zależało nam na tym, by system, z którego będziemy korzystać, był również ekonomiczny i łatwy do utrzymania przez nasz wewnętrzny dział IT. Istotne było też, że dostawca systemu posiadał silną pozycję na rynku oraz swoje przedstawicielstwo w Polsce – wyjaśnia Agnieszka Frommholz, dyrektor ds. IT w grupie spółek Crowe Horwath w Polsce, Czechach i na Słowacji.
Wdrożony system IFS Applications jest obecnie wykorzystywany do świadczenia usług dla wszystkich klientów Crowe Horwath, którzy nie posiadają własnego systemu do prowadzenia księgowości. Spółka obsługuje obecnie przy użyciu IFS Applications 220 firm.
Dzięki IFS Applications świadczymy klientom zaawansowane usługi co-sourcingu, polegające na współdzieleniu systemu. Oznacza to, że klient może samodzielnie realizować w IFS Applications wybrane operacje, takie jak np. obsługa magazynu czy sprzedaży, a my możemy świadczyć dla niego usługi księgowe w pozostałym zakresie. System jest efektywny, ekonomiczny i co, bardzo istotne, zapewnia nam elastyczność działania niezbędną do realizacji usług zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami klientów – informuje Marta Łyczewska, Partner w Crowe Horwath.
Marcin Taranek, prezes IFS CEE dodaje:
Cieszymy się, że wdrożenie systemu IFS Applications w firmie Crowe Horwath jest kolejnym projektem IFS zakończonym na czas i zgodnie z przyjętym budżetem. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie pomoże firmie Crowe Horwath w dalszym rozwoju działalności w branży usług księgowych.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top