Firma Middle East Propulsion Company (MEPC) wybiera system IFS Applications na potrzeby świadczenia usług MRO

ifsSystem IFS Applications będzie wspierać obsługę procesów z zakresu obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO) w zakładzie firmy MEPC w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, który zajmuje się obsługą techniczną silników lotniczych Królewskich Sił Powietrznych Arabii Saudyjskiej.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała, że firma Middle East Propulsion Company (MEPC) wybrała system IFS Applications™ do obsługi kluczowych działań swojego zakładu w Rijadzie. System będzie obsługiwać obszary, takie jak MRO, finanse, łańcuch dostaw, zarządzanie dokumentacją, kadry oraz płace.

W 2012 roku firma MEPC otworzyła w Rijadzie, niedaleko Międzynarodowego Lotniska Króla Chalida, nowoczesny zakład MRO o powierzchni ok. 18 tys. metrów kwadratowych. Firma MEPC jest jedynym zakładem obsługującym silniki lotnicze w Arabii Saudyjskiej. Firma świadczy usługi MRO z zakresu obsługi silników Pratt & Whitney F100 samolotów Boeing F-15 należących do Królewskich Saudyjskich Sił Powietrznych (RSAF).

Rozwiązanie firmy IFS umożliwi firmie MEPC obsługę wszelkich aspektów związanych z MRO, od przyjęcia po opuszczenie hangaru przez statek powietrzny — z jednoczesną, zintegrowaną obsługą finansów i kadr. System zapewni całkowitą przejrzystość procesów nawet na personalnych obszarach odpowiedzialności, zapewniając skoncentrowanie działań na procesach ważnych z punktu widzenia strategii firmy. System IFS Applications posiada wbudowaną funkcjonalność z zakresu analityki biznesowej, która umożliwia operatorom analizowanie kluczowych wskaźników wydajności za pomocą analiz predykcyjnych obrazujących pełny wpływ zachodzących w firmie procesów na całkowitą wydajność MRO, jak również (w czasie rzeczywistym) efektu podejmowanych decyzji na działania firmy.
Zamiast korzystać z różnych systemów biznesowych potrzebowaliśmy jednego, zintegrowanego rozwiązania do zarządzania całością operacji biznesowych zakładu w Rijadzie. Zakład ten jest jednostką o znaczeniu krytycznym” — powiedział Abdullah Al Omari, prezes firmy MEPC. „Oferowana przez system IFS Applications pełna widoczność procesów firmowych umożliwia nam zmaksymalizowanie efektywności remontów, jak również szybkie reagowanie na potencjalne problemy związane z wydajnością, a to bardzo ważne w przypadku dynamicznego środowiska wojskowego.
Luis Ortega, dyrektor zarządzający w IFS Middle East, South Asia & Africa, dodał:
Wybór systemu IFS Applications do obsługi zakładu firmy MEPC, będącego integralną częścią wojskowego potencjału Arabii Saudyjskiej, to dowód na jego ogromne możliwości z zakresu MRO. RSAF to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie wojskowych sił powietrznych na świecie. Bardzo się cieszymy, mogąc wspierać firmę MEPC naszym wiodącym rozwiązaniem z zakresu MRO, które umożliwi im utrzymanie statków powietrznych w pełnej gotowości przez cały czas.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top