Jotun — globalny producent farb — przyspiesza rozwój dzięki IFS Applications 9

ifsKompletne rozwiązanie firmy IFS wspomoże 3200 nowych użytkowników z całego świata w zapewnieniu globalnego rozwoju firmy dzięki większej efektywności i przejrzystości procesów.


Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała, że wiodący światowy producent farb, firma Jotun, zadecydowała o rozszerzeniu funkcjonalności posiadanego pakietu systemu IFS Applications™, który wspomoże jej nieustanny wzrost i umożliwi podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Umowa obejmuje licencje o łącznej wartości blisko 17,7 milionów koron norweskich.

Norweska firma Jotun posiada 37 zakładów produkcyjnych na wszystkich kontynentach i prowadzi działania w ponad 100 krajach — to jeden z najważniejszych dostawców farb na świecie. Przez wiele lat swojej działalności firma bardzo się rozwinęła poprzez prowadzone działania globalne i ciągłe otwieranie nowych kanałów rynkowych. W zeszłym roku firma Jotun otworzyła w Brazylii nowy zakład produkcyjny, buduje również nowe fabryki w Omanie, na Filipinach i w Birmie.

Od 2005 roku firma Jotun korzysta z systemu IFS Applications do obsługi krytycznych procesów firmowych, takich jak produkcja, finanse, zaopatrzenie i zarządzanie łańcuchem dostaw. Firma zadecydowała o wdrożeniu systemu IFS Applications 9 w celu zwiększenia efektywności i przejrzystości procesów w obrębie zarządzanej organizacji międzynarodowej.

Nowa platforma zostanie wdrożona w ponad 200 lokalizacjach na całym świecie i będzie obsługiwać główne działania firmy, w tym zakupy strategiczne, skanowanie magazynowych kodów kreskowych, zarządzanie mobilnymi zleceniami roboczymi i aplikacje na smartfony. Rozwiązanie firmy IFS zawiera również narzędzie treningowe zaprojektowane w celu wspomożenia personelu firmy Jotun w rozpoczęciu pracy z nową platformą.
Wieloletnia współpraca z firmą IFS utwierdza nas w przekonaniu, że system IFS Applications 9 to platforma odpowiednia do wspomagania naszego globalnego rozwoju — powiedział Morten Fon, prezes firmy Jotun. Inwestycja w dodatkowe funkcje umożliwi nam wyposażenie naszych licznych, rozsianych po świecie pracowników w nowoczesne i intuicyjne narzędzia, które zwiększą opłacalność prowadzonych przez firmę działań.
Bardzo się cieszymy, widząc, jak globalne przedsiębiorstwo najwyższej klasy, a do takich należy firma Jotun, czerpie korzyści z produktów i usług firmy IFS. Podpisanie niniejszej umowy stanowi poświadczenie wiedzy fachowej firmy IFS w zakresie obsługi branż zorientowanych pionowo — w tym przypadku produkcji procesowej” — powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „Niniejsza umowa to kolejny dowód dobrego postrzegania firmy IFS przez działające wielozakładowo i zarządzające dużą liczbą pracowników przedsiębiorstwa globalne, poszukujące sposobów zwiększania efektywności i przyspieszania własnego rozwoju.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top