Firma TAE, australijski dostawca produktów i usług dla sektora lotniczego, wdraża zintegrowany system ERP — IFS Applications 9

ifsDwa systemy ERP i pakiet narzędzi finansowych zostaną zastąpione systemem firmy IFS, integrując funkcjonowanie grupy TAE

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma TAE — czołowy na rynku australijskim dostawca usług z zakresu obsługi technicznej, napraw i remontów silników turbinowych — wdraża system IFS Applications™ 9. Celem tej inicjatywy jest zintegrowanie działania grupy TAE przy użyciu jednego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Jest to następstwo wykupienia firmy przez jej kadrę kierowniczą od koncernu Air New Zealand w tym roku.Firma TAE wcześniej zakupiła system IFS Applications jako rozwiązanie do zarządzania pracami inżynieryjnymi. Miało to na celu zachowanie zgodności z przepisami międzynarodowego handlu bronią International Traffic In Arms Regulations (ITAR). W zakładach w miastach Brisbane i Adelaide wykorzystywane były inne systemy ERP oraz dodatkowo pakiet narzędzi finansowych. Zastąpienie tych rozwiązań systemem IFS Applications poprawi wgląd w funkcjonowanie przedsiębiorstwa i raportowanie na bieżąco, a także pomoże ograniczyć koszty i ułatwi rozwój firmy.

System IFS Applications wyróżnił się spośród badanych przez grupę TAE ofert dostawców oprogramowania jako zintegrowane rozwiązanie najlepiej spełniające wymogi firmy. Również sukcesy firmy IFS w sprawnej realizacji projektów wdrożeniowych w dużym stopniu przemawiały za tą decyzją ze względu na to, że firma TAE miała tylko 12 miesięcy na zastąpienie starego systemu ERP, z którego korzystała na mocy wspólnej licencji z Air New Zealand.
Najważniejsza była funkcjonalność. Firma IFS działa w naszej branży, dlatego dobrze orientuje się w kwestiach związanych ze sprawnym działaniem systemu” — powiedział Andrew Sanderson, prezes firmy TAE. „Rozmawialiśmy z innymi firmami korzystającymi z usług IFS, z których część to nasi klienci. IFS cieszy się u nich reputacją niezawodnego partnera, a tego właśnie szukaliśmy. Pracownicy IFS są uznawani za kompetentnych i doświadczonych w projektach wdrożeniowych. Takie referencje pozwalały nam obniżyć poziom ryzyka przedsięwzięcia, które musiało być zakończone w bardzo krótkim czasie.
IFS Lobby to oparty na rolach, konfigurowalny panel raportowania, który zapewni pełny wgląd w bieżące funkcjonowanie firmy TAE.
Rozwiązanie firmy IFS sprawia, że możemy obserwować procesy realizowane w różnych miejscach. Dzięki temu będzie dużo łatwiej usprawniać naszą działalność. Jeśli jakaś inicjatywa sprawdzi się w zakładzie w Adelaide, to może warto wprowadzić ją także w Brisbane? — powiedział Andrew Sanderson.
System IFS Applications pozwoli obniżyć koszta raportowania finansowego firmy TAE. Pomoże również ograniczyć nakład pracy i opóźnienia wynikające z ręcznego gromadzenia w arkuszach Excel informacji pochodzących z różnych źródeł.
System IFS Applications między innymi zapewni nam pełny wgląd w funkcjonowanie łańcucha dostaw — stwierdził Andrew Sanderson. „Dzięki temu zarządzanie dostawcami będzie dla nas łatwiejsze, a negocjowanie warunków będzie się opierać o gotowe dane podsumowujące. Nie będziemy musieli zbierać informacji przechowywanych w różnych systemach.
Dzięki sprawniejszej komunikacji z klientami i koordynacji działań w różnych lokalizacjach system IFS Applications będzie również wspierać ekspansję firmy TAE na rynki Azji Południowo-Wschodniej i Stanów Zjednoczonych. Początkowo system IFS Applications będzie w firmie TAE wdrażany w obszarach finansów, zasobów ludzkich, remontów, produkcji, zaopatrzenia i obsługi sprzedaży. W późniejszym etapie zostaną wdrożone funkcje zarządzania projektami w ramach zintegrowanego systemu ERP. Firma TAE planuje również wykorzystać system IFS Applications do wdrożenia nowych aplikacji mobilnych. Pozwoli to uprościć procesy, czego przykładem może być przeglądanie i zatwierdzanie zamówień przez klientów.

Rob Stummer — dyrektor IFS Australia and New Zealand — powiedział:
Firma TAE świetnie rozumie, dlaczego wspólne źródło informacji na temat działania przedsiębiorstwa jest drogą do sukcesu. Jesteśmy dumni, że nasz nowoczesny i elastyczny system ERP będzie pomagać australijskiej firmie inżynieryjnej w zachowaniu przewagi nad konkurencją i zwiększaniu eksportu produktów.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top