Odfjell Drilling digitalizuje operacje wiertnicze na Morzu Północnym, wykorzystując rozwiązanie IFS IoT Business Connector

IFSRozwiązanie IoT firmy IFS wykorzystuje dane z platform wiertniczych firmy Odfjell Drilling do prognozowania potrzeb serwisowych elementów infrastruktury oraz zwiększania ich niezawodności.
 
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Odfjell Drilling — międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w sektorze wydobywczym, utrzymania odwiertów oraz projektowania, zdecydowała o wdrożeniu rozwiązania IFS IoT Business Connector, dzięki któremu dane zebrane za pomocą urządzeń działających na platformach wiertniczych będą dostępne w oprogramowaniu biznesowym IFS Applications.

Odfjell Drilling to międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w sektorze wydobywczym, utrzymania odwiertów oraz projektowania, które realizuje projekty w ponad 20 krajach. Przestoje w sektorze wydobywczym bezpośrednio odbijają się na przychodach i wynikach, dlatego możliwość zarządzania składnikami infrastruktury oraz utrzymania ich w dobrym stanie technicznym w dłuższej perspektywie czasowej mają niezwykle istotne znaczenie dla wykonawców. Aby monitorować wydajność elementów infrastruktury, firma Odfjell Drilling postanowiła wdrożyć rozwiązanie IFS IoT Business Connector. Jego instalacja i uruchomienie jest przewidziane na drugi kwartał 2018 r.
Dziś niezwykle istotne jest dla nas korzystanie z nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań cyfrowych, które zapewnią nam konkurencyjność i przyniosą zyski. Rozwiązanie firmy IFS pomoże nam osiągnąć te cele. Tak się składa, że mamy już dobre doświadczenia ze współpracy z pracownikami tej firmy oraz jej rozwiązaniami, z których korzystamy już od trzech lat w ramach systemu IFS Applications. Rozwiązanie IoT Business Connector zapewni nam lepszą kontrolę obsługi technicznej elementów naszej infrastruktury, dlatego z niecierpliwością oczekujemy pozytywnych efektów, jakie przyniesie on naszej firmie w obszarze niezawodności elementów infrastruktury, wydajności działań serwisowych oraz oszczędności” — mówi Tor Tjeldnes, dyrektor ds. IT w firmie Odfjell Drilling.
IoT Business Connector zapewnia płynną integrację z systemem IFS Applications, co umożliwia pozyskiwanie danych z wielu elementów infrastruktury na potrzeby rozpoznawania, dostosowania oraz wdrażania usprawnień z niezwykłą skutecznością. Dzięki temu urządzenia działające na platformach wiertniczych firmy Odfjell Drilling będą przekazywać dane dotyczące parametrów pracy do systemu IFS Applications, które posłużą do planowania i optymalizacji obsługi serwisowej. Umożliwi to firmie Odfjell Drilling jeszcze szybsze reagowanie na potrzeby serwisowe oraz proaktywne zapobieganie ewentualnym problemom.
Cieszymy się, że Odfjell Drilling dostrzega korzyści z rozszerzenia zasobów informatycznych o rozwiązanie IFS IoT. Dowodzi to naszej ugruntowanej pozycji w sektorze ropy i gazu. Liczymy na dalszą współpracę z firmą Odfjell oraz z innymi wykonawcami z sektora wydobywczego, którzy stawiają na cyfryzację. Możliwości usprawnienia działalności operacyjnej oraz redukcji kosztów są ogromne, dlatego niezmiernie cieszymy się, że możemy wspierać naszych klientów w dążeniu do tych celów — mówi Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia.
Więcej informacji na temat korzyści z wdrożenia rozwiązania IFS IoT Business Connector można znaleźć na stronie: http://www.ifsworld.com/corp/solutions/ifs-applications/iot-business-connector/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top