Firma IFS nabywa firmę Mxi Technologies Ltd

ifsFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, podpisała z właścicielami firmy Mxi Technologies Ltd („Mxi”) umowę dotyczącą jej nabycia.

Firma Mxi to wiodący dostawca zintegrowanego, inteligentnego oprogramowania do zarządzania remontami na potrzeby globalnego sektora lotnictwa. Firma Mxi oferuje swoje oprogramowanie, wsparcie i usługi operatorom lotnictwa wojskowego i cywilnego, firmom z branży MRO (obsługa techniczna, naprawy i remonty) oraz wytwórcom części oryginalnych (OEM). Firma Mxi z siedzibą w Ottawie (Kanada), zatrudnia 265 pracowników i prowadzi działalność na całym świecie.

Oferowany przez firmę Mxi unikatowy pakiet oprogramowania Maintenix stworzono z myślą o umożliwieniu firmom z branży lotniczej maksymalizacji potencjału zyskowego posiadanych statków powietrznych za pomocą standardowej, uproszczonej i predykcyjnej obsługi technicznej. Wiele z nich korzysta z oprogramowania obsługującego wiele rozproszonych geograficznie zakładów, w których liczba użytkowników sięga kilku tysięcy. Baza najbardziej prominentnych klientów firmy obejmuje: Southwest Airlines, Air France, KLM, Qantas, China Airlines, LATAM, Icelandair, NetJets, Boeing, BAE Systems, Saab, Pratt & Whitney i siły powietrzne kilku państw.

Alastair Sorbie, prezes korporacji IFS, powiedział:
Nabywając firmę Mxi, IFS staje się wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań do obsługi remontów przeznaczonych dla operatorów z sektora lotnictwa wojskowego i komercyjnego oraz firm z branży MRO i OEM. Będziemy rozwijać i oferować na rynku zarówno rozwiązanie Maintenix, jak i IFS Applications dla klientów potrzebujących jednego z tych produktów. Wierzymy także, że wiele firm z branży doceni całościowe, zintegrowane rozwiązanie, które również będziemy oferować. Połączenie imponującej wiedzy fachowej z zakresu lotnictwa firmy Mxi z wiedzą firmy IFS zapewni nam unikatową pozycję umożliwiającą wspomaganie nowych i obecnych klientów w podnoszeniu jakości działań operacyjnych. Niniejsza akwizycja jest zgodna ze strategią wzrostu firmy IFS i jej ambicjami, by stać się wiodącym na świecie dostawcą aplikacji biznesowych przeznaczonych dla globalnych klientów z sektorów zorientowanych na obsługę majątku, usługi i rozwiązania produkcyjne.
Diogenis Papiomytis, dyrektor ds. lotnictwa i obrony w firmie Frost & Sullivan, skomentował:
Przejęcie Mxi Technologies przez IFS jest mocno uzasadnione z komercyjnego punktu widzenia, ponieważ obie firmy mają uzupełniające się możliwości i oferują produkty skierowane do organizacji z sektora lotnictwa cywilnego i wojskowego”. Papiomytis dodał: „Globalny zakres działań firmy IFS, jak również jej innowacyjna kultura, rozwój biznesowy oraz zasoby z zakresu badań i rozwoju umożliwią Mxi rozwój i obsługę dużych projektów przy zachowaniu wysokiego poziomu obsługi klienta i opracowywanie nowych produktów w założonych ramach czasowych. Co więcej, rozwiązanie Maintenix i rosnąca baza klientów branżowych firmy Mxi wydatnie wzbogacą ofertę produktową firmy IFS i jeszcze bardziej wzmocnią jej pozycję w sektorze lotnictwa i obrony.
Finalizacja nabycia firmy Mxi jest planowana na pierwszy kwartał 2017 roku.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top