IFS prezentuje koncepcję rozwiązania umożliwiającego czerpanie korzyści z wykorzystania dronów i Internetu Rzeczy (IoT)

ifsFirma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, prezentuje wersję demonstracyjną rozwiązania umożliwiającego integrację technologii dronów z systemem IFS Applications™. Koncepcję wykorzystania dronów zaprezentowano na konferencji IFS World Conference 2016 w Göteborgu w Szwecji.

 
Opracowane przez dział IFS Labs (naukowo-badawcza komórka firmy IFS) eksperymentalne rozwiązanie z zakresu wykorzystania technologii dronów prezentuje możliwość integracji dronów z systemem IFS Applications w celu automatycznego generowania zleceń roboczych podczas przeprowadzania kontroli infrastruktury.

Za pomocą komputerowej analizy obrazów drony są w stanie rozpoznać uszkodzenie linii energetycznych i automatycznie wygenerować odpowiednie powiadomienie rejestrowane w systemie IFS Applications za pośrednictwem rozwiązania IFS IoT Business Connector. Użytkownik końcowy ma możliwość analizowania i przetwarzania takich zgłoszeń z poziomu interfejsu IFS Lobby, w którym informacje dodatkowe, takie jak geolokacja czy informacja od klienta, wspomagają podejmowanie odpowiednich decyzji z zakresu działań remontowych i naprawczych.
W IFS Labs sięgamy poza horyzont bieżących potrzeb, starając się przewidzieć, jakie rozwiązania będą potrzebne firmom w przyszłości” — mówi Bas de Vos, dyrektor IFS Labs. „Technologia dronów ma ogromny potencjał. Prezentując nasze eksperymentalne rozwiązanie, udowadniamy, że firma IFS jest gotowa wspomagać firmy nie tylko w pracach koncepcyjnych, ale również w czerpaniu korzyści z innowacji umożliwiających cyfrową transformację ich przedsiębiorstw.
Podczas IFS World Conference 2016 prezentowane były innowacyjne aplikacje biznesowe wykorzystujące potencjał Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT), rzeczywistości rozszerzonej, technologii wearable, technologii nawigacyjnych (beacon technology) i technologii druku 3D.

Inspiracją dla działu IFS Labs są technologie konsumenckie i innowacyjne rozwiązania branżowe, które mogą być wykorzystane w oferowanych przez firmę IFS rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. IFS Labs już dziś pracuje nad rozwiązaniami, których w przyszłości poszukiwać będą firmy chcące zwiększyć produktywność i efektywność własnych działań.

Więcej informacji na temat projektów IFS Labs: www.ifsworld.com/corp/solutions/ifs-applications/ifs-labs/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top