ifsIFS poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej nabycia Astea International, globalnej firmy zajmującej się produkcją oprogramowania. Połączona firma będzie w stanie obsłużyć liczniejsze grono klientów w większej liczbie krajów dzięki powiększeniu sieci partnerów i wyjątkowym kompetencjom poszerzonego zespołu pracowników.


IFS odnotowuje znaczny wzrost organiczny w obszarze rozwiązań do zarządzania serwisem w terenie. W okresie od początku roku 2019 przychody ze sprzedaży licencji zwiększyły się o 119%*. Dzięki połączeniu z firmą Astea korporacja IFS będzie mogła poszerzyć zakres swojego działania. Obecnie obsługuje już ponad 10 tysięcy klientów z całego świata, z czego około 8 tysięcy stanowią przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań do zarządzania obsługą serwisową. Przewidywana wartość wskaźnika wzrostu przychodów z licencji FSM w roku 2020 wynosi 40%, przy czym według prognoz 80% tych przychodów stanowić będą opłaty okresowe.

Od wielu lat IFS dostarcza klientom rozwiązania, które wspierają realizację różnorodnych zadań związanych z zarządzaniem obsługą serwisową. Obejmuje to zarówno skomplikowane prace w terenie, jak i transakcyjne funkcje ustalania harmonogramów i tras pracowników terenowych. Dzięki uzupełnieniu zaawansowanej platformy o rozwiązania Astea połączona firma zyska nowe możliwości uwzględnienia istotnych trendów branżowych, takich jak serwicyzacja, z czym wiązać się będą dodatkowe korzyści dla klientów ze wszystkich obsługiwanych sektorów.

Astea ma podobne doświadczenia, jeśli chodzi o zakres współpracy z klientami i sektory rynku, w których działa. Rozwiązania tej firmy przeznaczone są dla średnich i dużych przedsiębiorstw z branży telekomunikacji, systemów sterowania i urządzeń pomiarowych, systemów ochrony przeciwpożarowej i systemów ochrony, sprzętu medycznego, produkcji przemysłowej, przemysłu maszynowego i produkcji wyposażenia dla handlu detalicznego. Wśród klientów firmy Astea znajdują się największe globalne korporacje i przedsiębiorstwa z listy Fortune 500 z całego świata.

Obie firmy oraz ich klienci, partnerzy i pracownicy odniosą korzyści dzięki połączeniu naszych doświadczeń i wiedzy specjalistycznej” — powiedział Darren Roos, prezes korporacji IFS. „Prezes Zack Bergreen wspólnie ze swoim zespołem zbudował firmę liczącą się na rynku rozwiązań do zarządzania usługami serwisowymi w terenie. Astea pozyskała znakomitych klientów z najwyższej półki, a przy tym zatrudnia niezwykle kompetentnych pracowników i dysponuje bogatą ofertą produktów. Dzięki tej transakcji możemy stworzyć najbardziej atrakcyjną w branży ofertę produktów FSM i kontynuować prace nad rozwiązaniami przynoszącymi klientom coraz więcej korzyści”. Darren Roos dodał: „Jeśli chodzi o wartość dostarczaną klientom, wspólnie jesteśmy w stanie zaoferować bez wątpienia więcej niż zwykłą sumę korzyści zapewnianych niezależnie przez nasze firmy.


Od dawna imponował nam rozwój IFS i globalny zakres działania tej korporacji. Wiemy, że podobnie jak w naszym przypadku jej podejście do zarządzania usługami w terenie jest ukierunkowane na potrzeby klienta. Jestem wdzięczny za zaangażowanie, jakim wykazali się nasi pracownicy. Dzięki niemu mogliśmy rozpocząć transformację, której zwieńczeniem możemy pochwalić się w naszym dzisiejszym komunikacie”. Zack Bergreen dodał: „W trakcie tego procesu poznałem bliżej Darrena i członków jego zespołu. Cieszę się niezmiernie, że we współpracy z IFS będziemy mogli zaoferować klientom najlepsze rozwiązania do zarządzania usługami serwisowymi w terenie - stwierdził Zack Bergreen, prezes i założyciel firmy Astea.


Pozycja IFS zajmowana na rynku rozwiązań FSM jest potwierdzona przez globalne firmy analityczne takie jak Gartner, który w raportach Magic Quadrant for Field Service Management Software od roku 2014 nieprzerwanie umieszcza IFS w grupie liderów określanej jako Leader Quadrant. Również Astea należy do niewielkiej grupy przedsiębiorstw docenionych przez firmę Gartner ze względu na zaawansowane funkcje produktów i grono stałych klientów, w tym międzynarodowych korporacji.

Transakcja została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki Astea International. Na przeprowadzenie transakcji muszą wyrazić jeszcze zgodę udziałowcy spółki, w tym akcjonariusz większościowy, prezes i założyciel. który wspólnie z dyrektorem finansowym podpisał porozumienie w sprawie głosowania dotyczącego zawarcia transakcji. Przewidywany termin finalizacji transakcji to czwarty kwartał 2019 r.

Źródło: www.ifs.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top