loading...

VECTOR ZWIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

ifsDzięki wdrożeniu systemu IFS Applications firma VECTOR może efektywniej realizować coraz bardziej złożone potrzeby swoich klientów.

Gdyńska firma VECTOR działa na rynku od ponad 25 lat, specjalizując się w projektowaniu, produkcji oraz integracji rozwiązań telekomunikacyjnych i telemetrycznych. Do grona jej klientów należą najwięksi w Polsce operatorzy kablowi i telekomunikacyjni, tacy jak UPC, Vectra i Multimedia, Netia, a także nadawcy telewizyjni, m.in. TVP, Polsat i nc+. Firma jest również dostawcą rozwiązań dla europejskich operatorów telewizji kablowej, m.in. UPC Holandia, Telenet Belgia, Get Norwegia i in.Gdyńska firma VECTOR działa na rynku od ponad 25 lat, specjalizując się w projektowaniu, produkcji oraz integracji rozwiązań telekomunikacyjnych i telemetrycznych. Do grona jej klientów należą najwięksi w Polsce operatorzy kablowi i telekomunikacyjni, tacy jak UPC, Vectra i Multimedia, Netia, a także nadawcy telewizyjni, m.in. TVP, Polsat i nc+. Firma jest również dostawcą rozwiązań dla europejskich operatorów telewizji kablowej, m.in. UPC Holandia, Telenet Belgia, Get Norwegia i in.
Dzięki specjalizowanym liniom produkcyjnym powstają u nas dedykowane rozwiązania dla bardzo wymagających klientów z sektora telekomunikacji. W branży operatorów telewizji kablowej obsługujemy − w mniejszym lub większym stopniu − wszystkie działające na tym rynku podmioty. W Polsce jesteśmy liderem na rynku integratorów systemów telekomunikacyjnych − wyjaśnia Arkadiusz Rozmysłowicz, członek zarządu ds. finansowych w VECTOR Sp. z o.o.
PRODUCENT SPRZĘTU...

W zakładzie produkcyjnym firmy VECTOR są wytwarzane węzły i odbiorniki optyczne oraz wzmacniacze szerokopasmowe oparte na technologii HFC (Hybrid fibre−coaxial), wykorzystującej światłowody i kable koncentryczne do budowy sieci transmisyjnej. Produkty te, opracowane przez specjalistów−kon−struktorów firmy VECTOR, trafiają przede wszystkim na eksport. Obecnie ok. 80% tych urządzeń jest sprzedawane za granicą. Wzmacniacze optyczne VECTOR są dobrze znane na rynkach w Europie Zachodniej, m.in. w Belgii, Holandii i Norwegii. Odbiorcami tych produktów są też takie kraje, jak Rosja, Kazachstan, Mołdawia, Ukraina, Litwa, Łotwa czy Estonia. Firma rozwija również eksport na rynkach azjatyckich.
W kategorii wzmacniaczy i węzłów optycznych w technologii HFC konkurujemy z największymi światowymi graczami na rynku telekomunikacyjnym, takimi jak Cisco czy Aurora. W Europie znajdujemy się w pierwszej trójce dostawców tego sprzętu − podkreśla Arkadiusz Rozmysłowicz.
Poza sprzętem w technologii HFC w firmie VECTOR są również produkowane zaawansowane urządzenia do transmisji telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone nie tylko dla operatorów telewizji kablowej, ale również dla firm telekomunikacyjnych, które zamierzają świadczyć usługi w tym zakresie dla swoich abonentów.
Telewizja cyfrowa jest dla nas stosunkowo nowym obszarem działalności. Pierwsze produkty wprowadziliśmy na rynek dwa lata temu. Planujemy dalszy rozwój i inwestycje w tej dziedzinie − zamierzamy opracowywać nowe rozwiązania i wzbogacać je o nowe funkcjonalności − wyjaśnia Arkadiusz Rozmysłowicz.
...I INTEGRATOR SYSTEMÓW

Jako integrator systemów VECTOR oferuje na polskim rynku zaawansowane, specjalizowane rozwiązania telekomunikacyjne, konfigurowane zgodnie z wymaganiami klienta. Usługi obejmują budowę pełnej infrastruktury sieciowej − począwszy od elementów części nadawczej aż po terminale przeznaczone dla użytkowników końcowych.
Dysponujemy doświadczonym zespołem architektów sieciowych, konstruktorów i programistów. Nasz dział badawczo-rozwojowy zatrudnia ponad 60 osób. Posiadamy zaawansowane technologicznie laboratoria produktowe i systemowe, umożliwiające precyzyjną symulację pracy infrastruktury telekomunikacyjnej − zwraca uwagę Arkadiusz Rozmysłowicz.
Oferujemy usługi integracji, uruchomienia systemu i wsparcia posprzedażnego. Usługi wsparcia dotyczą nie tylko zobowiązań gwarancyjnych, ale także utrzymania systemu w całym cyklu jego życia. Oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne dla wdrożonych projektów. Gwarantujemy klientom wysoki poziom niezawodności rozwiązania, a w razie potrzeby jesteśmy w stanie w krótkim czasie dostarczyć sprzęt zastępczy, tak aby operator mógł zachować ciągłość świadczenia usług.
VECTOR rozwija również działalność na dynamicznie rosnącym rynku systemów telemetrycznych.
Rozwiązania te są ważnym obszarem działalności firmy VECTOR. Ten segment szybko się rozwija i generuje obecnie ponad 10% naszych przychodów. Głównymi odbiorcami naszych rozwiązań są przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, które wykorzystują je do zdalnego odczytu liczników i i systemu zdalnego sterowania siecią ciepłowniczą. Na polskim rynku jesteśmy obecnie liderem z ok. 60% udziałem w rynku systemów telemetryzacji dla branży ciepłowniczej. Realizujemy również projekty dla branży wodociągowej. Wchodzimy na rynki zagraniczne − uruchomiliśmy już projekty pilotażowe dla dostawców ciepła m.in. w Rosji, na Ukrainie i w Rumunii − informuje Arkadiusz Rozmysłowicz.
SPRAWNE ZARZĄDZANIE WARUNKIEM ROZWOJU

VECTOR prowadzi działalność produkcyjno-projektową o zróżnicowanym charakterze: w zależności od potrzeb klientów realizowana jest produkcja mało-, średnio- lub wielkoseryjna. Firma posiada własny, rozbudowany dział badawczo-rozwojowy, który opracowuje i konstruuje nowe produkty, a następnie kieruje je do produkcji. Obsługa procesów produkcyjnych jest skomplikowana, a system wspomagający zarządzanie musi umożliwiać śledzenie pełnego cyklu życia produktu: od momentu wdrożenia produkcyjnego, poprzez jego utrzymanie i serwis aż po wycofanie z użytku.
Wielu naszych klientów to duże podmioty gospodarcze o bardzo wysokich wymaganiach odnośnie jakości, poziomu obsługi i niezawodności produktów. Często potrzebują oni zindywidualizowanych rozwiązań, a to wymaga od nas stosowania zaawansowanych technologii produkcyjnych i skutecznych systemów zapewniania jakości − podkreśla Arkadiusz Rozmysłowicz.
Równie wysokie wymagania dotyczą obsługi sprzedaży, gdyż VECTOR realizuje projekty zarówno dla dużych klientów, w przypadku których proces sprzedażowy może trwać nawet 2−3 lata, jak i klientów mniejszych, którzy są z reguły odbiorcami gotowych produktów z magazynu. Wcześniej używany w firmie VECTOR system ERP przestał spełniać wymogi funkcjonalne, ponadto był za mało elastyczny i trudny w rozbudowie.
Aby sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów, musimy dysponować zaawansowanymi i elastycznymi rozwiązaniami IT. Przyszedł moment na podjęcie decyzji: albo upgrade starego systemu, albo wymiana na inny system ERP. Po wstępnym rozpoznaniu potrzeb funkcjonalnych okazało się, że niezbędne są znaczące zmiany i sam upgrade nie wystarczy − wyjaśnia Arkadiusz Rozmysłowicz.
WDROŻENIE IFS APPLICATIONS

elastyczny erp

ELASTYCZNY SYSTEM ERP

ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) i EAM (Zarządzanie Majątkiem Przedsiębiorstwa), a także SCM (Zarządzanie Łańcuchem Dostaw), finanse, zarządzanie projektem i serwisem, a nawet złożona obsługa techniczna, naprawy i remonty (MRO). Można to wszystko obsługiwać za pomocą IFS Applications – zintegrowanego pakietu oprogramowania dla przedsiębiorstw.
 

ifsglobalnielokalnie

GLOBALNE LECZ LOKALNE

IFS rozumie globalizację jako zmniejszanie dystansu. Dzięki solidnej wiedzy branżowej i uczestnictwie klientów w procesie rozwoju produktu, zawsze mamy aktualne informacje na temat zmieniającego się środowiska biznesowego naszych klientów. Globalny produkt oferowany przez globalne przedsiębiorstwo. A dzięki centrom wsparcia na całym świecie, pomoc jest zawsze pod ręką.
 

 

System ERP przyjazny dla użytkownika

System ERP IFS Applications — jeden produkt łączący najlepsze w swojej klasie rozwiązania z kompletnym pakietem oprogramowania o komponentowej architekturze. Dostępny na całym świecie system ERP IFS Applications jest złożony z przyjaznych dla użytkownika rozwiązań, które pomagają wychodzić naprzeciw zmianom technologicznym i biznesowym, pozwalając osiągnąć przewagę konkurencyjną.

PRODUKTY

Show Panel